Kokie kompiuteriai karaliauja Lietuvos rinkoje?

lenovo kompiuteriaiIšrinkti pačius geriausius kompiuterius nėra lengva, ypač kai jų rinkoje dabar tiek daug. Visgi, kelių žinomiausių IT kompanijų atstovai nusprendė suvesti statistiką ir pasižiūrėti, kurie kompiuteriai yra populiaresni Lietuvoje, o mes pamėginsime atsakyti ir į kitą klausimą – kodėl?

Tarp populiariausių – Lenovo gaminiai

Vienas įdomus dalykas – specialistai paskaičiavo, kad Lenovo serijos IdeaPad gaminiai dabar yra populiariausi net dvejose kategorijose – tiek ekonominėje klasėje, tiek verslo klasėje. Taip atsitiko dėka tokių modelių kaip IdeaPad Z 50, kuris yra vienas iš lyderių ekonominėje klasėje bei IdeaPad Yoga 3 Pro, kuris ima aukščiausias pozicijas verslo klasėje. Ko gero, vartotojams patinka abiejų šių gaminių įkandama kaina ir gana patvarus bei elegantiškas dizainas.

Galima teigti, kad Lenovo firma pasinaudojo momentu, kuomet HP kompanija persigrupavo ir pradėjo viską nuo pradžių, o Acer kompanija daugiau dėmesio pradėjo skirti planšetiniams kompiuteriams – tokiu būdu, Lenovo tvirtai įsitvirtino nešiojamųjų kompiuterių pasaulyje.

Koks populiariausias žaidimų kompiuteris?

Žaidimų kompiuteriai išsiskiria tuo, jog jie niekuomet nebūna pigūs. Nieko keisto, kad šioje srityje karaliauja naujasis MSI Dominator – jau kuris laikas MSI stebina savo galimybėmis visus žaisti mėgstančius vartotojus. Tačiau, gana nedaug atsilieka ir Dell Alienware, kurių kompiuterių pardavimai tarp žaidimų entuziastų tik truputį kuklesni.

Kas vyksta planšetinių kompiuterių pasaulyje?

Peržiūrėjus ekonominės klasės nešiojamus kompiuterius, verslo klasę bei žaidimų mėgėjų pagalbininkus, belieka išsiaiškinti vieną, ir turbūt labiausiai pastaruoju metu intriguojančią kategoriją – planšetinius kompiuterius.

Tiesa tokia, kad šioje kategorijoje gana ilgą laiką karaliavo ne kas kitas, o „Samsung“. Galaxy Tab serija sulaukė labai didelės sėkmės, tad nenuostabu kad ir daugelis kitų rinkos senbuvių ima pavyzdį iš Galaxy Tab serijos šedevrų. Visgi, pastaruoju metu į rinką atkeliavęs Lenovo IdeaTab Yoga Tablet atrodo kaip rimtas konkurentas Samsung gaminiui. Visų pirma dėl to, kad taip pat gali pasiūlyti neblogus parametrus už priimtiną kainą, todėl jau yra perkamesnis nei Apple. Visgi, tai nėra toks žinomas vardas Lietuvoje kaip Samsung, todėl daugelis vartotojų šiuos gaminius išmaino į Prestigio, kurie yra lygiai taip pat negirdėti, tačiau siūlo pigiausius Android planšetinius kompiuterius.

Kodėl tarp perkamiausių nėra Apple produkcijos?

Tenka konstatuoti, kad Apple Mac ir iPad gaminiai niekada nebuvo populiarūs vartotojų masėje. Galbūt jie yra labai populiarūs JAV ar Vakarų Europoje, tačiau Lietuvoje dauguma vartotojų verčiau rinksis kompiuterį už gerokai mažesnę kainą, kuris palaikyti Windows operacinę sistemą. Tas pats galioja ne tik nešiojamiems, bet ir planšetiniams kompiuteriams, išskyrus tai, kad vietoj Windows čia karaliauja Android sistema.

Dažniausiai Apple produkciją Lietuvoje renkasi konkrečios profesijos žmonės – pavyzdžiui, muzikantai, kuriantys muziką su Pro Tools programų rinkinių arba dizaineriai.

Kokios ateities perspektyvos?

Panašu, kad ateinančiais metais turėtų dar labiau padidėti planšetinių kompiuterių pardavimai, tačiau taip pat atsiras daugiau hibridinių kompiuterių modelių, kurie perims geriausias nešiojamų ir planšetinių gaminių savybes. Populiariausi gamintojai išliks tie patys, tačiau gali atsirasti daugiau mažų žuvelių dideliame nešiojamų ir planšetinių kompiuterių vandenyne.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *