Kokie virtuvės baldai tiks mažai virtuvei?

virtuvės baldaiGyvenant nestandartiniuose namuose ar didmiesčiuose butuose kartais tenka susidurti su tikrai sunkiai išsprendžiamomis problemomis. Kaip kad ir nedidelių erdvių užpildymas. Gana dažnai didmiesčiuose tenka naujakuriams įsigyti būstą su nestandartine ir tikrai maža virtuve. Ką tuomet daryti? Maža virtuvė tikrai gali būti erdvi, jei jos virtuvės baldai ir kiti elementai bus parinkti tinkamai.

Planuokite erdves

Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, norėdami įrengti nedidukę virtuvę, tai Jums reikėtų nusimatyti konkrečias erdves savo virtuvėje. Maža virtuvė dar nereiškia, kad ji bus skirta tik gaminimui ar daiktų sudėjimui. Tinkamai pasirinkus baldus ir viską suplanavus, čia atsiras vietos ir jaukiam rytiniam kavos puodeliui su namiškiu. Labai svarbu, kad mažoje virtuvėje būtų maisto ruošos vieta. Ją nebūtinai įrengti atskirai – maistą galite ruošti ant nediduko valgymui skirto staliuko. Pagaminę susitvarkote ir pavakarieniaujate. Pasistenkite, kad visi technikos elementai būtų kuo arčiau vienas kito – taip vietos sutaupysite dar labiau.

Naudokitės sienomis ir spintelėmis

Labai svarbus elementas nedidelėje virtuvėje – virtuvinės spintelės. Labai dažnai žmonės mano, kad įprasti masinės gamybos virtuvės baldai tinka visiems ir jie lengvai pritaikomi įvairiose erdvėse. Tačiau mažas virtuves turintiems šeimininkams geriausiai rinktis individualius baldus jau vien dėl virtuvės spintelių. Jas rinkitės kuo gilesnes ir erdvesnes. Tuomet į jas tilps gerokai daugiau daiktų ir jų nereikės laikyti visiems matomose vietose. Be to, pasinaudokite sienomis ir ant jų taip pat įtaisykite įrankių ar rankšluosčių laikiklius. Taip sutaupysite vietos spintelėse.

Pasinaudokite optinėmis iliuzijomis

Jeigu įsirengus virtuvę Jums vis tiek atrodo, kad joje vietos vis dar mažoka, suteikite jai šiek tiek daugiau erdvės, pasitelkdami optinius triukus. Pavyzdžiui, šviesios spalvos ir stiklo elementai tikrai labai efektyviai praplatina erdvę. Būtinai sumontuokite virtuvėje langą, pasirūpinkite, kad virtuvėje būtų veidrodis, keletas stiklinių dekoro detalių. Be to, baldų gamintojai pastebi, kad mažose virtuvėse ypač dažnai naudojami stikliniai virtuvės baldai, o ypač durys. Vienas populiariausių pasirinkimų – slankiojančios durys, suteikiančios daugiau erdvės virtuvėje ir neužimančios patalpos vietos, kai kas nors nori įeiti. Be to, tokios durys taps ne tik puikia interjero detale, bet ir pagelbės, kad į kitas namų erdves nekeliautų garai ar kvapai iš virtuvės.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *