Liaudies medicina ir inkstai? Kaip padėti susirgus?

Inkstų uždegimo gydymas

Dar patys pirmieji medikai prieš šimtus metų įvardino inkstų, kaip organo, svarbą. Jų atliekamų funkcijų sąrašas – iš tiesų platus, o ką jau kalbėti apie tokių funkcijų reikalingumą kiekvienam žmogui. Inkstai yra atsakingi už kenksmingų medžiagų pašalinimą iš organizmo, kitaip tariant, jų dėka mūsų viduje nebelieka pavojingų toksinų. Jei pas mus apatinėje nugaros dalyje nebūtų į dvi pupeles panašių inkstų, nežinia, kaip veiktų mūsų hormoninė sistema. Kaip jau galima suprasti, inkstai taip pat dalyvauja ir hormonų gaminime. Be to, pro inkstus yra išfiltruojamas kraujas ir šalinamas skysčių perteklius. Tačiau, į organizmą patekus infekcijai arba kaip komplikacijai nuo kitų ligų, gali pasireikšti inkstų uždegimas. Jo gydymas – daugeliu atvejų yra ilgas ir nuobodus, todėl žmogus turi apsišarvuoti kantrybe ir atsakingai vykdyti gydytojo nurodymus. Jaučiant nedidelį, neseniai pasirodžiusį skausmą, inkstų uždegimo gydymas galimas ir namuose.

Visų pirma, pasireiškus inkstų uždegimui, žmogus pasijunta prastai: jį gali kankinti įvairūs silpnumai, jam svaigsta galva. Žmogus nenori nieko veikti – visai natūralu, kai skausmas ir silpnumas kankina, apie bet kokią kitą veiklą nesinori net pagalvoti. Taip pat atsiradusį inkstų uždegimą išduoda ir pykinimas arba net vėmimas. Nuo įvairių silpnumų iki įspūdžio, kad apsinuodijote skrandį ir dabar be perstojo pykina – tokie itin nemalonūs pojūčiai lydi asmenis, susirgusius inkstų uždegimu.

Inkstų uždegimo gydymas gali būti įvairius. Tai labai priklauso nuo pačios ligos stadijos, laiko, kurį jau sergama, žmogaus imuninės sistemos stiprumo. Jei juntami skausmai apatinėje nugaros dalyje, nuovargis dar tik keletą dienų, gydytis galima ir namie. Labai svarbu daug gerti. Kasdien žmogui reikėtų išgerti apie 2 litrus skysčių. Ypatingai tinka įvairios vaistažolių arbatos, nuovirai. Nuo seno žinoma, kad ramunėlėse yra infekcijos židinius slopinančių medžiagų, todėl inkstų uždegimo gydymas namuose gali prasidėti nuo ramunėlių arbatos išsivirimo.

Sutrikus inkstų veiklai reikėtų stengtis vartoti kaip įmanoma mažiau druskų. Įvairios lapinės daržovės, salotos skatina normalų inkstų veiklos atsistatymą. Rekomenduojama rinktis ridikėlius, krienus, morkas, moliūgus, agurkus. Kai kurie gydytojai taip pat patariam gerti erškėtrožių vaisių arbatą.

Bet kuriuo atveju, liaudies medicina yra veiksminga ir gali būti taikoma tik tada, kai uždegimas inkstuose yra nedidelis ir jokiu būdu neįsisenėjęs. Kitais atvejais privaloma vykti į gydymo įstaigą ir leistis apžiūrimam tikrų profesionalų.

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/alternatyvi-medicina/liaudies-medicina/

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *