Moterų ligos, kurių gėdijimasis gali kainuoti sveikatą

Išangės niežėjimasMoterų sveikata skiriasi nuo vyrų daugeliu atžvilgių – nemažai įtakos jų savijautai ir būdingiems sveikatos sutrikimams turi hormonų veikla, amžius, taip pat lytinių organų sandara ir veikla. Juk lytiniai organai yra labai svarbią funkciją atliekanti kūno dalis, kuri lygiai taip pat gali būti paveikta užkrečiamų ligų, infekcijų, uždegimų ir t.t.

Pienligė. Tai moters makšties pH balanso sutrikimas, kuris gali ištikti visai netikėtai dėl tokių priežasčių kaip didelis stresas, neseniai vartoti antibiotikai, dideli mitybos pokyčiai. Jeigu niežti lytinius organus ir pastebite baltas tirštas išskyras, kreipkitės į ginekologę.

Bakterinė vaginozė. Iš visų moters lytinių organų niežėjimo priežasčių ši – bene dažniausia. Paprastai moters makštis yra švelniai rūgštinė – šią terpę sukuria Lactobacillus natūralios bakterijos, tačiau dėl šios ligos šias bakterijas pakeičia kitokie mikroorganizmai, kurie ir sukelia nemalonius pojūčius. Be niežulio galimi ir tokie simptomai kaip žuvį primenantis kvapas ir pilkšvos arba gelsvos išskyros.

Hemorojus. Tai ne lytinių organų, tačiau išangės liga. Išangės niežėjimas, skausmas nurodo, kad gali būti sergama šia liga. Ja susergama kai vargina vidurių užkietėjimas, taip pat įtakos turi ilgalaikis sėdimas, stovimas darbas. Jeigu juntamas išangės niežėjimas, pastebimas kraujas iš išangės ir juntamas skausmas, būtina kreiptis į gydytoją.

Herpesas. Viena iš herpeso rūšių – herpes genitalis – tai pūslelinė, pažeidžianti išorinius lytinius organus. Tai lytiškai užkrečiama liga, kurios viruso niekada gyvenime nepavyks atsikratyti. Tiesa, jis nebūtinai bus aktyvus – net gi iškart užsikrėtus jis gali ilgai nepasireikšti. Galiausiai iškylant pūslelėms jaučiamas niežėjimas, vargina silpnumas, rečiau pakyla temperatūra, skauda galvą.

Nereikia pamiršti ir tokių lytiškai užkrečiamų ligų kaip chlamidija, gonorėja, trichomonozė. Nuo jų juntami tokie pojūčiai kaip deginimas sekso metu, blogo kvapo išskyros, skausmas šlapinantis ir panašiai. Dėl visų šių ligų nevertėtų gėdytis ir reiktų kuo greičiau kreiptis į ginekologą – juk moters sveikata – svarbiausia.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *