Naujos statybos butai Vilniuje – pirkti popieriuje ar laukti, kol pastatys

Galite nustebti sužinoję, kad praėjusių metų pabaigoje parengiamojoje stadijoje mūsų šalies sostinėje buvo daugiau nei du šimtai naujų būstų projektų. Žinios džiuginančios, nei jei tik neiškils nenumatytų kliūčių, pasiūlos trūkumas ganėtinai greitai turėtų būti išspręstas. Visi žinome, kad naujos statybos butai Vilniuje išgraibstomi akimirksniu. Jei smalsu, palyginimui – praėjusių metų paskutiniais mėnesiais būstą galima buvo rasti maždaug 150 naujų projektų Vilniuje, tačiau pasirinkimas daugelyje jų yra nedidelis. Niekam nepaslaptis, kad nauji butai Vilniuje labai dažnai yra nuperkami “iš popieriaus”. Taip tenka rinktis, jei norima gyventi naujos statybos name. Apie gyvenimo privalumus ką tik pastatytame būste tikriausiai vardinti neverta?

Galvojantiems apie naujo būsto pirkimą svarbu ir susipažinti, kaip miestas vystosi. Tad žvelgiant į naujų projektų judėjimą Vilniaus miesto žemėlapyje, matoma nedidelė slinktis nuo Žirmūnų pietinės pusės – į šiaurę ir nuo Naujamiesčio šiaurinės pusės – į pietus. Nekilnojamojo turto vystytojams dairantis potencialių vietų bei rengiant plėtrai naujas teritorijas reikia tikėtis, jog pasiūlos trūkumo nepakeis pasiūlos perteklius.

Karantino metu daugelis pradėjo svarstyti apie namo arba bent jau didesnio buto įsigijimą ir tam priežasčių tikrai galima atrasti visą galybę. Gyvenant name galime pasijusti būdami arčiau gamtos ir baigiant visiška laisve daugeliu aspektų („kaip noriu – taip gyvenu, nes mano kiemas – mano taisyklės“). Specialistai prieš daugiau nei metus, dar pandemijai tik prasidedant, taip pat svarstė, kad gali išaugti poreikis didesniam būstui. Daugelis ėmėsi dirbi iš namų, tad tai daryti nedidelės kvadratūros bute tikrai nėra komfortabilu. Čia ir buvo prasidėję individualių namų pardavimų suaktyvėjimai, bet viskas truko ne taip ir ilgai. Praėjusių metų pradžioje vidutinis perkamas būsto plotas išties buvo išaugęs, bet visgi nuolat didėjančios būsto kainos sugrąžino pirkėjus į įprastas tendencijas. Taigi niekam nepaslaptis, kad įsigyjamų ekonominės ir vidutinės klasės būstų plotas toliau vidutiškai siekia apie 50 kv.m ribą. Tad tokios išlieka naujų būstų ploto tendencijos. Kad būstų kainos gali mažėti mažai tikėtina, nes nes viena iš priežasčių, kad teks ir toliau vis labiau aktyviai investuoti į projektų energinės klasės gerinimą. Tai apima šilumos izoliaciją, rekuperaciją bei vėdinimą. Norime gyventi komfortabiliai ir būstas turi atitikti keliamus reikalavimus.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *