Nuospaudos: kas, kaip, ir kodėl

mazolių gydymasKiekvienas gyvenime esame susidūrę su kieta oda ant pėdų ar rankų. Daugeliui žmonių dėl tam tikros avalynės sukietėja pagalvėlės žemiau kojų pirštų ar ant kitos pėdų vietos.

Nuospaudos – tai sustorėjęs ir suragėjęs odos sluoksnis, atsirandantis dažniausiai ant kojų pėdų, tačiau pasitaikantis ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui,ant delnų. Ant delnų kietesnė oda atsiranda dirbantiems fizinį darbą – pavyzdžiui, apdirbantiems medieną – arba nuo bet kokio kito darbo, kai naudojami įrankiai, turintys dažną ir intensyvų sąlytį su oda.

Įprasčiausia nuospaudų atsiradimo priežastis – tai didelė trintis, dėl kurios oda reaguoja gynybiškai, todėl pagamina papildomą keratino sluoksnį – gelsvą kietą odelę. Šių odos darinių nevadiname nuospaudomis (arba liaudiškai mazoliais), tol, kol nepajuntame skausmo. O skausmas atsiranda, kai šis storos odos ruoželis įauga į sveikos odos vidų ir pradeda spausti nervines galūnėles.

Paprastai dėl nuospaudų ant pėdų dažniau kenčia moterys, kadangi renkasi nepatogius ir ankštus batelius, kurie sukelia odos trintį ir skausmingus mazolius, o nuospaudos ant delnų dažnos vyrams, dirbantiems sunkų darbą. Kartais nuospaudos yra naudingas dalykas – pavyzdžiui, gitara grojantys muzikantai nekantriai laukia, kol oda apsitrauks kietais mazoliais, kad dėl spaudžiamų stygų mažiau skaudėtų pirštus.

Dar svarbus dalykas – kiekvienam iš mūsų nuospaudos gali atsirasti ir dėl pėdos deformacijų. Esant pilnapadystei ar išsikišusiam pėdos kauliukui nuospaudos kankina dažniau. Tokiu atveju būtinas ne tik mazolių gydymas, bet ir pačios pėdos deformacijos naikinimas.

Mazolių gydymas namuose yra nesudėtingas, ypač jeigu susiruošiama juos šalinti kuo greičiau. Tereikia gerai išmirkyti kojas ir pagal šeimos gydytojo nurodymus panaikinti nuospaudas. Tačiau jeigu šie odos dariniai vargina jau ilgą laiką ir turite jų ne vieną, gali būti būtina konsultacija privačioje klinikoje, kur Jums bus pasiūlytas geriausias nuospaudų gydymo būdas. Jeigu, kaip jau minėjome, nuospaudos kyla dėl pėdos deformacijų, ortopedas gali išrašyti receptą specialiems vidpadžiams. Tuomet išnaikintos nuospaudos neatsinaujins ir apskritai galėsite vaikščioti daug patogiau bei išvengsite galimų sveikatos problemų ateityje.

Leiskite sau būti sveikiems ir pasirūpinkite, kad jūsų pėdos būtų švelnios ir minkštos.

 

 

 

 

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *