Paruoškite automobilį žiemai – pataria vairavimo mokykla Vilniuje

Vairavimo mokykla VilniujeArtėjant žiemai ir orams vis labiau vėstant, turime pasirūpinti ne tik šiltesniais drabužiais, bet ir pagalvoti apie vairuojamą automobilį. Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad transporto priemonės šaltuoju metų laiku reikalauja kur kas didesnio mūsų dėmesio.

Aušinimo skystis ir jo pasirinkimas

Vienas svarbiausių darbų, padedantis išvengti itin liūdnų pasekmių – aušinimo skysčio patikra. Atsižvelkite ne tik į aušinimo skysčio kiekį, bet ir į temperatūrą, kurios veikiamas skystis užšąla. Nepamirškite, kad radiatoriuje užšalęs vanduo pranašauja problemas su cilindrų bloku – šis suskils ir pareikalaus gana didelių išlaidų remonto darbams. Kad išvengtumėte nemalonumų ir nepatirtumėte finansinių nuostolių, į sistemą įpilkite šalčiui atsparaus aušinimo skysčio.

Ieškodami patikimo aušinimo skysčio esame priversti spręsti dilemą – ar pirkti brangią priemonę ar apsiriboti pigesniu jos analogu? Galiausiai, kokios spalvos gaminį pasirinkti? Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad renkantis aušinimo skystį, labai svarbu įvertinti ne tik jo kainą, bet ir gamintoją. Atsisakykite nežinomų gamintojų produkcijos ir nepamirškite, kad aukštos kokybės aušinimo skystis turi ne tik aušinti variklį, bet ir išsiskirti geru šilumos sugėrimo rodikliu, turėti gerų tepamųjų savybių, neputoti ir t. t. Dažnas klausimas – kokia aušinimo skysčio gyvavimo trukmė? Nors daugelis gamintojų teigia, kad aukštos kokybės produktą galima naudoti ir penkerius metus, ekspertai ragina šio termino nelaukti ir skystį pakeisti anksčiau. Be to, jei važinėjate labai daug, aušinimo skystį gali tekti keisti ir kiekvienais metais.

Žiemai skirtas langų ploviklis

Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad daugelis vairuotojų pamiršta, jog oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, vasarinį langų plovimo skystį būtina pakeisti žiemos sąlygoms pritaikyta priemone. Jei vanduo užšąlą, jis gali pakenkti skysčio purkštukams, sugadinti siurbliuką ir užkimšti žarneles. Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, prieš prasidedant šalčiams turite išpurkšti visą vasarinį langų ploviklį ir užpildyti bakelį žieminių langų valymo skysčiu.

Rinkdamiesi langų ploviklį, skirkite dėmesį jo kokybei. Specialistai rekomenduoja negailėti investicijų ir pagalvoti apie brangesnį gaminį, kadangi pigūs plovikliai ne tik nemaloniai kvepia ir prastai valo, bet ir sukelia kitų sunkumų, pvz., išgaravus alkoholiui, skystis prišąla prie lango, yra aštrus, neretai padengia stiklą riebaline plėvele. Minėtieji niuansai apsunkina matomumą ir vairavimo sąlygas.

Dar keli patarimai

Kad sutaupytumėte daugiau laiko, artėjant žiemai įsigykite kokybiškų priemonių, skirtų apledėjusių stiklų valymui. Be to, nepamirškite, kad itin dažnai užšąla automobilio durelės ir spynelės, todėl po kurio laiko durelių gumos gali suplyšti. Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, patepkite duris specialiu silikono tepalu.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *