Plytelės – kaip žinoti, kokias ir kiek jų nusipirkti?

Alternatyvų interjero bei eksterjero sprendimuose sulaukiame kiekvienais metais. Bet kad ir kaip ten bebūtų, visgi plytelės išlieka nepakeičiamos. Ekspertai teigia, kad šios apdailos medžiagos – vienos universaliausių tiek grindų, tiek ir sienų dangai. Be to šių daiktų gamybos technologijos nuolat sparčiai tobulėja, dėl to ir teigiama linkme kinta jų charakteristikos bei dizainai tampa vis labiau patrauklesni pirkėjams.

Šiuo metu vyrauja tendencijos, jog interjerui vis dažniau pasirenkamos akmens raštų blizgių paviršių plytelės. Daugelis nori blizgių arba matinių plytelių bei renkasi poliruotas arba bent jau pusiau poliruotas.

Tuo tarpu svarbu atsižvelgti ne tik į tai, kas Jums patinka ar kokias plyteles galite nusipirkti. Stebint ir skaitant dizainerių bei specialistų patarimus, jie pataria rinktis blizgias arba poliruotas plyteles tais atvejais, kai namuose siekiama sukurti šventiškumo bei skaistumo jausmą. O tiems, kurie nori jaukių namų, patariama rinktis raštuotas, matines ar pusiau poliruotas plyteles.

Apie naujas plyteles dažniausiai susimąstome, kai įsinori pokyčių namuose arba tiesiog nusimato remontas ar net naujo būsto įsirengimas. Dažniausiai jas esame įpratę sutikti vonios kambaryje bei virtuvėje, bet taip pat neretai būna plytelėmis klotos prieškambario grindys, balkonas, terasa, sandėliukas ir pan.

O pasirinkti tinkamas plyteles gali būti ne tik daug laiko, bet ir jėgų pareikalaujantis darbas. Rinkoje yra siūloma tikrai daug plytelių pasirinkimų. Šios apdailos medžiagos yra paklausios, tad ir jų pasiūla yra nemaža. Sakoma, kad netinkamai parinktos plytelės gali brangiai Jums kainuoti. Ir kaina nebūtinai bus finansiškai skaudi. Juk svarbu ne tik kaip pačios plytelės vizualiai atrodo, bet ir kokias funkcijas jos atlieka. Jų dizainas įtakoja bendrai kuriamą vaizdą, nes svarbu ir kaip plytelės derės tiek su kitomis būsto sienomis, tiek su šalia esančiomis grindimis, baldais bei kitais interjero akcentais.

Be to nepamirškite ir kito svarbaus patarimo – tai reikalingas plytelių kiekis, kurį reikės užsakyti. Patariama plytelių pirkti bent 10 proc. daugiau nei bendras patalpos plotas. Kodėl? Priežastis paprasta – dalis plytelių gali būti netyčia sudaužoma, tam tikrą kiekį reikės pjaustyti, o tai darant neretai irgi pasitaiko nesėkmių.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *