Praktiški patarimai, kaip susikurti jaukią namų aplinką kieme

Atšilus orams, namai persikelia į kiemą, todėl aplinkos tvarkymas tampa aktualiu klausimu ir darbu. Ką daryti, jog kiemas būtų jaukia namų oaze, o aplinkos priežiūra nereikalautų bemiegių naktų? Paslaptis slypi paprastume – jums reikia įsirengti kiemą ir susitvarkyti aplinką taip, jog ateityje ji reikalautų kuo mažiau priežiūros.

Dalinamės keliais praktiškais patarimais, kaip susikurti jaukią aplinką savo namų kieme.

Sušvelninkite erdves apvalumais

Dažniausiai sklypas yra kvadratinis ar stačiakampis, namas irgi su keturiais kampais. Griežtos, kampuotos formos atrodo solidžiai, tačiau tinka nebent minimalistiniam, griežto stiliaus kiemui ar sodui.

Sušvelninti šį vaizdą ir suteikti kiemui jaukumo padės apvalumai ir apskritimai. Pasirinkite augalus, kuriuos galima formuoti apvaliai, padarykite apvalų gėlyną, trinkeles take dėkite apvaliomis ar puslankio formomis.

Sukurkite jaukią vietą prisėsti tarp augalų

Kuomet gražus oras, sutikite svečius kieme įkurtoje pavėsinėje, terasoje ar medžių šešėlyje įrengtose supynėse. Neįpareigojanti, tarp augalų įrengta vieta prisėsti ir išgerti kavos iškarto sukuria jaukią atmosferą ir leidžia atsipalaiduoti tiek jums, tiek užsukusiems svečiams.

Jei kuriate tokią erdvę terasoje ar pavėsinėje, rinkitės vazoninius augalus, tačiau nepersistenkite – neperkraukite erdvės vazonais. Geriau rinkitės kelis didesnius, vešlesnius augalus, kurie taptų puošniu akcentu kuriamoje erdvėje.

Rinkitės nelepius augalus

Jei norite turėti žalią ir jaukų, augalais pripildytą kiemą, tačiau nenorite skirti daug laiko aplinkos tvarkymui, ravėjimui, laistymui ir pan., tuomet rinkitės kuo mažiau lepius augalus. Rinkitės tokius, kurie gali ilgai išbūti nelaistyti, kurių nereikia tręšti, karpyti ar kitaip skirti dėmesį. Tokie augalai tiesiog yra. Ir džiugina.

Daugiau dėmesio vejai

Pasirinkę nelepius augalus, krūmus ir gėles, sutaupysite laiko. Tačiau vejai taupyti ir kažko gailėti tikrai nereikia. Žalia, sodri veja yra svarbus kiemo akcentas. Pasirinkę tinkamą vejos rūšį, reguliariai pjaunant, aeruojant ją, galima tikrai džiaugtis ir didžiuotis žaliu sodrumu.

Raskite būdą užmaskuoti kiemo įrankius ir priemones

Šiukšlių konteineriai, laistymo žarna, keletas grėblių ir kibirų – visa tai yra būtina kasdien dirbant kieme ar sode, tačiau to neturi matyti netikėtai užsukę svečiai. Todėl sugalvokite būdus ir vietas, ką daryti ir kur laikyti priemones, kad jos nekristų į akis, būtų užmaskuotos, tačiau pasiekiamos ranka, kai jų reikia.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *