Renkamės grandininį pjūklą

Lietuvoje grandininių pjūklų pasirinkimas didelis. Galima įsigyti benzininį, elektrinį ar akumuliatorinį įrankį. Vieni svarbiausių aspektų renkantis tai pagrindiniai konstrukciniai mazgai – varikliai ir jo sistemos bei pjovimo mechanizmai, kuriuos sudaro kreipiančios juostos, grandinės pjūklams, sankabos, varančios žvaigždutės. Perkant pjūklą svarbu atsižvelgti į visus šiuos aspektus.

Įrankis profesionalams ir kitiems vartotojams

Galvojant apie pjūklo įsigijimą atsižvelkite į tai, kokius darbus darysite ir kiek jų bus. Jeigu norite rimtai uždarbiauti su benzininiu pjūklu ir dirbti visą dieną – įsigykite galingesnio variklio, brangesnį įrankį. Pjūklai profesionalams yra ergonomiškesni ir patogesni. Jie mažiau vibruoja, kartais turi šildančias rankenas, patogiau išardomi atliekant techninę apžiūrą.

Tam tikriems darbams skirtos ir atitinkamos grandinės pjūklams. Medžių šakų genėjimui tiks lengvi pjūklai su mažiau narelių turinčiomis grandinėmis ir trumpomis pjovimo juostomis. Stambių rastų pjovimui teks rinktis įrankį, prie kurio galima montuoti ilgą kreipiančiąją juostą ir grandinę.

Skiriasi grandinių pjūklams storis. Kuo ji storesnė, tuo įrankis galingesnis, gebantis ilgai pjauti stambią medieną. Jeigu pjūklu naudositės tik retkarčiais, malkoms ar lentoms pjauti, jums tiks lengvesnis, mažesnės galios pjūklas.

Su kokiais dantukais rinktis grandines pjūklams? Ekspertai sako, jog užapvalinti dantukai Lietuvoje populiariausi, jie gerai pjauna nešvarią, minkštą medieną. Užapvalintus dantukus lengviau prižiūrėti, pagaląsti, jie mažiau atšimpa. Grandinės pjūklams su stačiakampiais dantukais naudojamos darbui su kieta, švaria mediena. Profesionalūs miško darbininkai galėtų turėti įrankį su užapvalintais ir su stačiais, smailais dantukais, vieną naudoti minkštai, kitą – kietai medienai.

Pjūklo grandinę laiko kreipiamoji juosta, šios dvi dalys glaudžiai susijusios, todėl įsigyjant naują grandinę atkreipkite dėmesį į jos išmatavimus, užrašytus ant kreipiamosios juostos.

Ilgainiui naudojant įrankį, jis dyla, apie tai „praneša“ padidėjusi vibracija, mažesnis našumas, sunkiau valdoma kreipiančioji juosta bei smulkios pjuvenos. Atsiradus šiems požymiams reikėtų apžiūrėti grandinę – ar neatšipę danteliai, ar nareliai gerai tepami alyva, ar jie nepažeisti, neišsikraipę. Matant, jog viena pjovimo juostos dalis labiau padilus, ją apverskite.

Tiek grandinės pjūklams, kreipiančiosios juostos, tiek kitos susidėvėję detalės pakeičiamos naujomis, todėl kokybiškas ir gerai prižiūrimas pjūklas tarnauja ilgus metus. 

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *