Smūgis žemiau juostos – apie ką byloja penio niežėjimas?

penio niežėjimas

Lytinį gyvenimą bei seksualinę sveikatą vis dar įprasta laikyti tabu temomis, tačiau tada, kai susiduriama su sutrikimais, esančiais tiek vyro, tiek moters genitalijose – delsti negalima. Visgi, moterys ligų diagnostikos bei prevencijos atvejais yra atsakingesnės ir kreipiasi į gydytojus iš karto pastebėjus neaiškius sutrikimus. To, deja, negalima pasakyti apie vyrus. Labai dažnai, jų pasitikėjimas savimi dingsta, kai jie susiduria su lytinį gyvenimą apkartinančiomis problemomis, pavyzdžiui varpos niežuliu. Kaip perspėja sveikatos priežiūros specialistai, penio niežėjimas gali byloti apie ypač rimtus sveikatos sutrikimus, dėl to, vos pastebėjus neaiškius procesus žemiau juostos kiekvienas vyras privalo kreiptis į gydytojus.

Viena dažniausiai stipriosios lyties atstovams pasitaikančių problemų yra penio niežėjimas, kuris gali pasireikšti tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus vyriškiui. Įvairios infekcijos dėl besikaupiančios yrančios smegmos ar jau esamų lėtinių susirgimų, pavyzdžiui, sifilio, gonorėjos ar kitų, sukelia didelį diskomfortą, nemalonius potyrius varpos srityje, o ilgainiui ima kelti ir pavojų susirgti rimtesnėmis ligomis. Gydytojai penio niežėjimą, skausmą varpoje, įtartinas išskyras bei atsiradusį bėrimą laiko balanopostito pirmaisiais požymiais. Kitaip tariant, balanopostitas yra varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas. Iš praktikos pastebima, kad šia liga paprastai skundžiasi ne itin tvarkingi, švaros vengiantys vyrai.

Kaip gydyti ir užkirsti kelią balanopostitui? Šiltųjų kraštų vyrams dažniausiai daroma cirkumcizija, arba, dar kitaip vadinamas apipjaustymas, kurio metu pašalinta apyvarpė užtikrina infekcijų nesikaupimą lytiniuose organuose. Tai daroma higieniniais tikslais, kad penio niežėjimas nevargintų vyrų. Europoje, Amerikoje ir kitur medikai pataria vyrams laikytis švaros, varpą reguliariai plauti muilu, su vandeniu, nešioti švarius apatinius.

Apsauga nuo balanopostito – nėra sudėtinga, o laiku supratus higienos svarbą ir jos atsakingai laikantis galima išvengti išties rimtų lytinių organų susirgimų.

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/seksualine-sveikata/

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *