Vandens filtrų remontas – kada jis reikalingas?

Nuo to, kokį vandenį naudojame savo namų ūkiuose, tiesiogiai priklauso mūsų sveikata. Nors Lietuva turtinga gausiais ir pakankamai švariais požeminio vandens šaltiniais, visgi tam tikruose šalies regionuose žmonės turi didesnių ar mažesnių vandens problemų. Vandens problemas padeda pašalinti įvairūs vandeniui skirti filtrai,  tačiau ir jie neretai sugenda, tuomet reikalingas vandens filtrų remontas. O pastebėti gedimus nėra sunku. Šiame straipsnyje įvardinsime kaip pastebėti kada jau reikia minėtų filtrų remonto. Taip pat atskleisime kas teikia vandens filtrų remonto ar vandens filtrų serviso paslaugą bei pasakysime kaip taisyklingai imti vandenį jo sudėties analizei atlikti.

Vandens filtrų remontas – kada jis reikalingas?

  • Kai vanduo į namus patenka pažeistais vandens filtrais – toks vanduo pasižymi didelėmis geležies, mangano koncentracijomis. Dėl per didelių šių elementų kiekių vanduo turi nemalonų kvapą ir skonį, dažniausiai būna rudos spalvos;
  • Kai į namus atiteka senais ir korozijos paveiktais vandens filtrais, o užsiteršę šie filtrai gali turėti įtakos vandens kokybei  – tokie vandens filtrai  taip pat gali turėti įtakos vandens kokybei, jei yra prastesnės kokybės ir vanduo teka silpna srove;
  • Kai vanduo yra kietas ir rudos spalvos (tokiu atveju vandenį, tekantį vandens filtrais, reikia ištirti) – jį gerdami mes kenkiame savo sveikatai, nes ne tik negauname būtinųjų elementų – kalcio, magnio, bet ir išplauname juos iš savo organizmo. Naudingų mineralinių medžiagų trūkumas gali neigiamai paveikti tiek jauną, tiek vyresnio amžiaus organizmą: vaikams tinkamai nesiformuoja kaulai, o vyresnio amžiaus žmonėms jie ima retėti.

Kas teikia vandens filtrų remonto ar vandens filtrų serviso paslaugą?

Daugumoje atvejų šią paslaugą teikia vandens filtrus ar vandens valymo sistemas namie montavusi įmonė. Tačiau įmanomas ir kitoks variantas: įsirengus vandens filtrų sistemą ir netenkinant serviso paslaugoms, turimų vandens filtrų serviso sutartį galima pasirašyti ir su kita, profesionalesne įmone.

Kaip taisyklingai imti vandenį jo sudėties analizei atlikti?

  • Cheminei analizei atlikti reikia 1-2 litrų vandens.
  • Vandeniui įpilti galima naudoti plastikinius butelius. Tačiau reikia atsiminti viena – butelis turi būti nuo geriamojo vandens, o ne nuo gėrimų, kurių sudėtyje yra cukraus ar aromatinių medžiagų.
  • Prieš pilant vandenį į butelį reikia atsukti čiaupą ir leisti vandeniui nubėgti 10-15 min. – po to, šiuo vandeniu reikia išskalauti paruoštą butelį ir nestipria srove pripildyti iki pat kaklelio, su „perpylimu“. Reikia pasistengti išvengti oro kamščio susidarymo po butelio kamšteliu.

Apibendrinant,  galima teigti, jog vandens filtrų remontas reikalingas tuomet, kai, pavyzdžiui, jie yra pažeisti korozijos ar užteršti. Kreipkitės į minėtų filtrų servisą – filtrai bus operatyviai suremontuoti!

Raktažodžiai: vandens filtrų remontas, reikalingumas, pastabumas, vandens sudėties analizė, pažeisti vandens filtrai.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *