Veiksmingi patarimai, kaip išvengti raukšlių

Nėra nieko blogo turėti raukšlių. Tiesą sakant, kelios raukšlelės mūsų išvaizdai gali suteikti netgi papildomo žavesio. Tačiau reikia sutikti, kad daugelis žmonių nėra linkę su jomis susitaikyti ir jas toleruoti. Taigi, tuomet kyla klausimas, kaip išvengti raukšlių?

Kas sukelia raukšles?

Kiekvieno žmogaus oda sensta. Bėgant metams mūsų odos kolageno gamyba sulėtėja. Tačiau šis procesas gali būti pagreitintas daugybės įvairių veiksnių, tarp kurių yra ir kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai (neigiamas saulės poveikis), oro tarša, žalingi įpročiai (pvz., rūkymas) ir netgi įvairios mimikos, tokios kaip susiraukimas, šypsena ir kt.

Taigi, su metais mūsų oda tampa plonesnė, sausesnė ir mažiau elastinga. Visa tai nulemia greitesnį veido odos raukšlių susidarymą.

Priemonės, padedančios išvengti raukšlių

Genetika gali turėti didelę įtaką mūsų odos senėjimo procesams. Tačiau net jei jūsų šeimoje daugeliui žmonių raukšlės susiformuodavo labai lengvai, jūs vis tiek turite galimybę visą tai suvaldyti ir pasirūpinti, kad jūsų veido oda atrodytų lygi, graži ir būtų elastinga bei spindinti.

Ir, žinoma, raukšlės ankščiau ar vėliau pasirodys neišvengiamai, tačiau žinojimas, kaip išvengti raukšlių, gali padėti jų formavimąsi gerokai atidėti.

Plačiau apie tai, kaip išvengti raukšlių http://sveikata.straipsnis.lt/kaip-isvengti-rauksliu/

Saugokite odą nuo saulės

Visiems gerai žinoma, kad tiesioginiai ultravioletiniai saulės spinduliai gali labai neigiamai paveikti mūsų odą, nulemiant priešlaikinį odos senėjimą ir raukšlių susiformavimą. Remiantis 2013 m. atlikto tyrimo duomenimis, reguliarus kremo nuo saulės naudojimas geba sulėtinti odos senėjimo požymių atsiradimą.

Tam, kad veiksmingai apsaugotumėte savo odą nuo ultravioletinių (UV) saulės spindulių, labai svarbu kasdien naudoti kremą nuo saulės, kurio SPF yra tarp 30 ir 50. Kremą nuo saulės turite naudoti net ir tuomet, kai diena yra debesuota. Taip pat turite dėvėti ir galvos apdangalą, pvz., kepurę, skrybėlę, šviesių spalvų drabužius ir akinius nuo saulės.

Naudokite retinolį

Retinolis (arba vitaminas A) yra viena iš labiausiai ištirtų su senėjimu kovojančių medžiagų, kuri padeda padidinti kolageno gamybą, o tai savo ruožtu suminkština odą. Be to, retinolis padeda paskatinti odos atsinaujinimą ir naujų kraujagyslių susidarymą, todėl pagerinama bendra odos išvaizda ir tekstūrą. Retinolis gali būti naudojamas kremų, gelių ir serumų pavidalu.

Išbandykite aparatines veido procedūras

Norint veiksmingai apsisaugoti nuo raukšlių susidarymo ir taip pat sumažinti jau atsiradusių raukšlių matomumą, gali pagelbėti ir aparatinės veido procedūros.

Šiandien aparatinės veido procedūros pasižymi didele įvairove. Pavyzdžiui, jauninanti procedūra su Care 7 aparatu gali reikšmingai sumažinti atsiradusias raukšles, paversti odą elastingesne, šviesesne ir lygesne.

Tuo tarpu neinvazinė raukšlelių lyginimo ir odos atstatymo procedūra su Hifu aparatu padeda atjauninti ir pakelti veido odą. Šios aparatinės veido procedūros dėka pagerėja kolageno gamyba, oda tampa stangresnė, jaunatviškesnė, sumažėja odos raukšlių ir būna geriau matomas veido kontūras. Odos atnaujinimui ir raukšlių matomumo mažinimui galima pasitelkti ir neinvazinę beadatinę mezoterapijos procedūrą, kurios pagalba į odą yra įvedamos veikliosios medžiagos.

Plačiau apie aparatines procedūras: https://odaklinika.lt/aparatines-veido-proceduros/

Drėkinkite savo odą

Odos drėkinimas turėtų būti suprantamas kompleksiškai. Tai reiškia, kad svarbu odą drėkinti reguliariai naudojant odos drėkiklį ir taip pat nepamiršti vartoti pakankamai skysčių.

Odos drėkiklis padeda atgaivinti ir sudrėkinti odą. Ir tai tampa ypač svarbu bėgant metams, kuomet oda tampa sausesnė ir ima lengviau formuotis raukšlės. Atlikti tyrimai rodo, kad naudojant odos drėkiklius, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties ir vitamino C, galima veiksmingai apsisaugoti nuo raukšlių formavimosi ar jau esamų raukšlių gilėjimo.

Tuo tarpu vartoti vandenį būtina ne tik dėl gražios odos ir siekio lengviau apsisaugoti nuo raukšlių, tačiau taip pat ir dėl bendros sveikatos, kadangi vandens reikia bene visoms mūsų organizmo funkcijoms. Taip pat vanduo padeda iš mūsų organizmo pašalinti įvairius toksinus, gerina virškinimą, reguliuoja kūno temperatūrą ir užtikrina sveiką bei tinkamai sudrėkintą odą.

Žinoma, norint išvengti raukšlių ar sumažinti jau esamas raukšles, labai svarbu pasirūpinti ir tinkama mityba, kurios pagalba jūsų organizmas gautų pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį. Būtina pakankamai laiko skirti ir miegui bei poilsiui, atsisakyti žalingų įpročių, nepamiršti veido masažo, reguliariai sportuoti ir vengti streso.

Domitės grožiu, kaip palepinti savo kūną ir turėti gražią odą? Tuomet jus turėtų sudominti ir straipsnis apie strijas: https://laikas.tv3.lt/lt/info/18220/vasaros-sezono-siaubas–strijos-kaip-su-jomis-kovoti/

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *