Vestuvių fotografai „pigiai“ – pagrindinės klaidos

vestuviu fotografaiFotografuoti vestuves – nepaprasta užduotis. Čia reikia ir fantazijos, ir greitos reakcijos ir įžūlumo lįsti kitiems svečiams už akių, kad būtų įamžintas įspūdingas kadras su jaunaisiais. Vestuvių fotografai turi būti profesionalai, tačiau kartais viskas pakrypsta visai kita linkme.

Taupios vestuvės yra tokios, kai taupoma limuzinui, salei, maistui, tortui, papuošimams, bet ne fotografui. „Pigiai ir gerai“ šioje srityje nebūna. Tuo įsitikino ne vienas vestuvių organizatorius, o taip pat ir jaunieji, po vestuvių peržiūrinėjantys nuotraukas.

Klaida Nr. 1: vestuvių fotografai – draugai

Mąstymas, kad bet kuris, turintis didesnę kamerą su objektyvu ir lankęs fotografavimo kursus gali fotografuoti vestuves yra taip giliai įsišaknijęs, kad pakiša koją net patiems racionaliausiems organizatoriams. Kam ieškoti profesionalaus fotografo, jei draugas ar bendradarbis gali pafotografuoti? Jis juk kursus lankė, be to pora vestuvių jau yra fotografavęs. Turi gerą fotiką… Geras fotikas negarantuoja, kad po vestuvių turėsite bent 50 nuotraukų, kurios tiks atsispausdinimui. Draugai yra patys blogiausi fotografai, nes jie draugai, atsakomybės už šio svarbaus gyvenimo įvykio atsiminimus jie neprisiima…

Klaida Nr. 2: vestuvių fotografo pagalbininkas

Kartais atrodo, kad vargšai tie vestuvių fotografai – laksto visur sušilę, net pavalgyti nespėja, nei taurelės į jaunųjų sveikatą pakelti negali… Žodžiu, vergiškas darbas, už kurį labai nedaug mokama. Reikia jiems surasti pagalbininką. Geriausiai kokį draugą ar giminaitį, irgi turintį geresnį fotoaparatą ir šiek tiek mokantį fotografuoti. Tada profesionalui turi būti lengviau… Nė velnio! Kai vienas šalia kito stovi du fotografai, svečiai ir dalyviai nebežino, į kurį žiūrėti. Taip ir išeina nuotraukos, kur jaunasis žiūri į vieną objektyvą, o jaunoji – į kitą. Puiki nuotrauka skyryboms, nes įsimylėjėliai jau vestuvių dieną žiūri ne vienas į kitą, o į skirtingas puses.

Klaida Nr. 3: vestuvių fotografas – operatorius

Tai indaplovėje gali būti naudojamos priemonės „10 in 1“, bet ne vestuvėse. Čia ir „du viename“ yra pavojingas derinys. Teko matyti, kad vienas asmuo ant kaklo turi pasikabinęs ir kamerą ir fotoaparatą, laksto aplink, ta jo technika tabaluoja į visas puses. Vieną griebia, tada kitą… Kas iš to išeina? Tam tikri momentai yra arba nufilmuoti, arba nufotografuoti. Aišku sutaupoma nemažai, tačiau ar tos nuotraukos ir vestuvių filmas bus kokybiškai padaryti – didelis klausimas.

Vestuvių fotografai yra savo srities profesionalai, o už profesionalų darbą reikia sumokėti. 2000 litų yra vidutinė kaina už kokybę ir 50 retušuotų nuotraukų.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *