Kaip žinoti, kokie ventiliatoriai geriausiai atgaivina karštą dieną?

ventiliatoriaiNors Lietuva ir nepatenka į tropikų sritį, kartais vasara mūsų šalyje tikrai pakvimpa tropikais. Kuomet už lango kaitina 30 karščio, nesinori nei judėti, nei juo labiau dirbti. Dažniausiai temperatūrai pakilus virš 20 laipsnių, buitinių prekių parduotuves užplūsta pagalbos ieškantys gyventojai. Ventiliatoriai – geriausia ir populiariausia išeitis, norintiems atsigaivinti įkaitusiuose namuose vasarą. Tačiau labai svarbu žinoti, kokį ventiliatorių reikia pirkti ir kaip jį išsirinkti.

Kaip naudosite?

Tai klausimas, į kurį turite atsakyti pirmiausiai, jeigu ieškote naujo ventiliatoriaus. Ventiliatoriai gali būti pastatomieji, staliniai ir universalūs – veikiantys ištisus metus. Dažniausia įvairiuose biuruose ir kitose darbo vietose statomi staliniai ventiliatoriai, kurie yra kompaktiški ir atgaivina tikrai greitai. Tuo tarpu norint atvėsinti didesnę erdvę, vertėtų rinktis pastatomą ventiliatorių, kuris sukasi aplink savo ašį bei gali vėsinti orą įvairiame aukštyje, priklausomai nuo to, kaip nustatomas. Tiems, kurie nori sutaupyti, naudinga rinktis universalų ventiliatorių, kuriame veikia ir vėsinimo, ir karščio funkcija. Tokį ventiliatorių galėsite naudoti vasarą, norėdami atsivėsinti, o kai šalsite, žiemą, jis taip pat bus labai naudingas.

Kur statysite?

Pagal tai, kokiai patalpai skirti ventiliatoriai, pasirenkamas ir jų dydis. Dažniausiai kuo didesnei patalpai vėsinti skirtas ventiliatorius, tuo jis bus didesnis ir galingesnis. Todėl labai svarbu paskaičiuoti, kokio galingumo ventiliatoriaus Jums reikia. Galbūt namuose tinka ir vidutinio galingumo ventiliatorius, o tuo tarpu didelėje biuro patalpoje reikėtų statyti didelį ir itin galingą ventiliatorių, kuris galėtų judinti didesnę dalį oro patalpoje. Dėl ventiliatoriaus galingumo visuomet naudinga pasikonsultuoti su ventiliatorių pardavėju. Jis, sužinojęs, kaip ir kur naudosite ventiliatorių, parinks atitinkamą galingumą ir ventiliatoriaus dydį.

Kokio vėsinimo ieškote?

Kai jau žinote, kokio tipo ventiliatorius Jums bus reikalingas, naudinga pradėti galvoti apie tai, kaip ventiliatorius turėtų veikti. Dažniausia ventiliatoriai turi kelis greičių rėžimus, tačiau parduotuvėje gali pasitaikyti ir toks, kuris turi tik vieną veikimo rėžimą. Visuomet geriausiai rinktis daugiau rėžimų turintį ventiliatorių. Tuomet, priklausomai nuo temperatūros, galėsite rinktis ir ventiliatoriaus rėžimą. Jei namuose norisi tik šiek tiek vėjelio, įjungsite žemesnį rėžimą, jei kambaryje itin karštą – aukštesnį.

 

 

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *