Geodeziniai matavimai: kaip išsirinkti patikimą įmonę?

geodeziniai matavimaiNe paslaptis, kad Lietuvoje, tarp geodezines paslaugas teikiančių įmonių, vyrauja išties didelė konkurencija. Įmonės, ypač neseniai įsikūrusios, norėdamos pritraukti naujus klientus, vilioja juos mažesnėmis kainomis, nuolaidomis ar gundančiais pasiūlymais. Tad nieko nuostabaus, kad didelė pasiūla apsunkina paprasto žmogaus pasirinkimą. Štai keletas naudingų patarimų, kurie padės išsirinkti geodezinius darbus atliekančią įmonę.

  • Geodeziniai darbai nėra pigūs, todėl nevertėtų susižavėti ypač žema šių darbų kaina, kuri paprastai byloja apie prastą kokybę. Geodeziniai matavimai pigiau kainuoja šaltuoju metų laiku, todėl, jei norite šiek tiek sutaupyti, šiuo darbus planuokite žiemą. Kitas variantas – pasikonsultuokite su kaimynais, gal ir jie nėra pasidarę geodezinių matavimų. Jei visi užsakysite geodezinius darbus toje pačioje įmonėje, galite tikėtis nuolaidos, o ir ateityje nekils problemų su kaimynais, nes visi kartu dalyvausite nustatant žemės sklypų ribas.
  • Geodeziniai matavimai gali būti atliekami tik licencijuotų matininkų, todėl iš pradžių reiktų įsitikinti ar pasirinktos įmonės specialistai turi galiojančias licencijas. Licencija parodo, kad matininkas turi mažiausiai trijų metų darbo patirtį ir gali klientui suteikti profesionalias ir kokybiškas paslaugas, atitinkančias visus reikalavimus. Be to, vertėtų pasidomėti ar jūsų pasirinktoje įmonėje dirbantys specialistai turi ir teisinių žinių, kad galėtų jums tinkamai paaiškinti, kokias procedūras reikia atlikti užsakant vienus ar kitus darbus, o kokiomis procedūromis jie pasirūpins už jus.
  • Prieš pasirinkdami įmonę, visada pasidomėkite jos reputacija. Tai galite padaryti internete. Šiuo metu virtualioje erdvėje yra nemažai internetinių svetainių, kuriose žmonės palieka teigiamus arba neigiamus atsiliepimus, įvertinkite juos ir tik tada apsispręskite ar geodezinius darbus patikėti savo „nusižiūrėtai“ įmonei.
  • Matininkų darbas – fiksuoti jūsų žemės sklypo ribas, jie negali jo nei padidinti, nei sumažinti, todėl niekada nepasitikėkite ta įmone ar specialistu, kuris žada padidinti jūsų žemės sklypą.

Geodeziniai matavimai atsakingas, kruopštumo ir patirties reikalaujantis darbas, todėl jį patikėkite tik ilgametę darbo patirtį turinčiai ir respektabiliai įmonei, kuri gali garantuoti optimaliausius darbo rezultatus.

 

 

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *