Kodėl urologo kabinetas kelia baimę?

prostataDaugelis vyrų visame pasaulyje yra tvirtai įsitikinę savo sveikatos būkle, tačiau net ir menki šlapimo sistemos organų sutrikimai gali užklupti greitai ir visai netikėtai. Ligos simptomai šioje organizmo dalyje taip pat nėra vieni maloniausių, galbūt todėl urologo kabinetas nėra vieta, kurią mėgsta lankyti stipriosios lyties atstovai.

Viena dažniausių šlapimo sistemos sutrikimo priežasčių, kuria susirūpinti turėtų kiekvienas vyras, yra prostatos ligos. Kai vyrai pradeda žengti 40 – 50 savo gyvenimo metus, jiems pradeda didėti prostata. Tai liauka, kurią turi kiekvienas vyras, tačiau jos sutrikimais skundžiasi bene kas trečias vyresnio amžiaus asmuo. Liaukos padidėjimas yra natūralus procesas, tačiau jis vyresnio amžiaus asmenis gali įtakoti įvairiai. Vieniems tai nesuteikia nepatogumų, kitiems – reikia pagalbos ir atitinkamo gydymo. Prostatos išvešėjimas arba hiperplazija yra liga, kurią sukelia būtent toks prostatos padidėjimas. Proceso eigoje spaudžiama šlaplė įtakoja visos šlapimo organų sistemos sutrikimus. Tai nemaloni ir neretai skausminga patirtis, kurią atpažinti derėtų jau iš anksto.

Prostatos išvešėjimo požymiai yra labai įvairūs, tačiau visi jie prasideda nuo menkiausio nepatogumo ir dažnai baigiasi ūminiais šlapinimosi sutrikimais. Liga yra progresuojanti, todėl laikui bėgant jos požymiai taip pat tampa aštresni bei daug skausmingesni. Urologo kabinetas įspėja, jog rizikuoti nėra dėl ko. Viskas gali prasidėti padažnėjusiu šlapinimusi ar kitais nevalingais jo sutrikimais, todėl pastebėjus šiuos simptomus derėtų apsilankyti pas urologą nedelsiant. Juk niekada negali žinoti, kada ligos simptomai sustiprės ir situacija iš „pakenčiamos“ taps „nepakenčiama“.

Susirūpinti derėtų ne tik prostatos hiperplazija, bet ir kitomis ligomis, kurios taip pat aktualios vyrams. Dažniausiai susirūpinti rekomenduojama vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau teigti, jog jauniems vaikinams negresia prostatos liga nederėtų. Padažnėjusį bei skausmingą šlapinimąsi gali įtakoti uždegimas, kuriuo serga ir jauni vyrai. Kodėl jauni? Nes prostatos uždegimą gali sukelti įvairūs būdai, iš kurių dažniausi yra lytinių santykių metu plintančios bakterijos ar tiesiog peršalimas.

Kad ir kaip bebūtų, urologo kabinetas ragina kiekvieną asmenį susirūpinti savo sveikata. Nesvarbu, ar tai mažas sutrikimas, ar tik menami simptomai – susirūpinti ir, žinoma, pasikonsultuoti su urologu derėtų nedelsiant.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *