Kontaktiniai lęšiai ir esminės jų priežiūros taisyklės

kontaktiniai lęšiaiKokybiški kontaktiniai lęšiai skirti regėjimo gerinimui, taip pat – akių spalvos paryškinimui ir (arba) jos keitimui. Klientams pageidaujant, galima įsigyti ir spalvotus, regėjimą koreguojančius lęšius. Nors bandymais patikrinti žinomo gamintojo lęšiai nesukelia jokio diskomforto, primename, kad netinkamai prižiūrimas pirkinys gali dirginti akis ir tapti įvairių ligų priežastimi.

Pakuotės patikra

Jei niekada anksčiau nenešiojote lęšių, visų pirma apsilankykite pas specialistą, kuris patikrins jūsų regėjimą ir parinks konkrečiai jums tinkamiausius lęšius. Primename, kad netinkamai parinktas produktas gali drėksti akį ir sukelti diskomforto jausmą. Pirkdami kontaktinius lęšius, nepamirškite laikytis įprastų atsargumo priemonių. Visų pirma, patikrinkite, ar lęšių pakuotė nėra pažeista, tuomet pasižiūrėkite į lęšių galiojimo laiką. Atidarę pakuotę ir norėdami įsidėti lęšius, nepamirškite nusiplauti rankas.

Kontaktinių lęšių įsidėjimas ir išėmimas

Prieš įsidėdami lęšius, įsitikinkite, kad jie yra atversti tinkama puse. Lęšį paimkite rodomuoju pirštu ir nykščiu, padėkite jį ant rodomojo piršto. Kita ranka pakelkite akies voką, plačiai atmerkite akį ir įdėkite lęšį. Užsimerkite arba kelis kartus pamirksėkite, kad lęšis atsistotų į tinkamą vietą, įsitikinkite, kad nejaučiate jokio dirginimo. Primename – jei lęšį dėsitės netinkama puse, jis gali judėti ir braižyti akį, kelti diskomfortą arba iškristi. Išimdami lęšį, plačiai atsimerkite ir suimkite lęšį, naudodamiesi nykščiu ir viduriniu pirštu. Kad būtų patogiau, lęšį galite nustumti į akies kamputį. Jei naudojate ne vienkartinius lęšius, kiekvieną kartą juos išsiėmę, naudokite specialų dezinfekcinį tirpalą.

Kasdienė priežiūra

Kad kontaktiniai lęšiai tarnautų numatytą laiko tarpą ir nekeltų diskomforto, kasdien valykite lęšius ir naudokite specialius valymo skysčius. Niekada nenaudokite vandens iš čiaupo ar seilių. Primename, kad lęšiai visą laiką turi būti laikomi drėgnai (specialiame kontaktinių lęšių skystyje). Minėtasis tirpalas turi būti keičiamas kasdien, o lęšių indelį valykite kas kelias dienas. Nelieskite akių purvinomis rankomis. Jei jūsų akys išsausėjo, naudokite specialius akių lašus. Venkite kontaktinių lęšių dėvėjimo naktimis ir įsitikinkite, kad jūsų naudojamas šampūnas, kosmetika ar muilas nesukels šalutinio efekto.

O gal geriau akiniai?

Nors lęšiai padeda išspręsti daugelį rūpesčių ir užtikrina aukštą komforto lygį, vis dėlto, šis sprendimas tinkamas ne visais atvejais. Jei asmuo turi sunkių regėjimo problemų, kenčia dėl rimtos akių infekcijos ar netinkamo ašarų liaukų veikimo, lęšių nešioti negalima. Be to, akiniai rekomenduojami ir tais atvejais, jei asmuo serga cuk­ri­niu dia­be­tu. Kontaktinių lęšių negalima nešioti, jei daug laiko praleidžiame itin sausoje arba užterštoje aplinkoje. Primename, kad jūsų akys gali netoleruoti lęšių tirpale esančios antibiotiko.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *