Mitai apie fizinį asmens bankrotą

fizinio asmens bankrotasLietuva, kaip ir daugelis kitų modernių šalių, suteikia galimybę savo piliečiams bankrutuoti. Taigi, galimas ne tik juridinis, tačiau ir fizinio asmens bankrotas, kuris skirtas žmonėms nebegalintiems padengti susikaupusių skolų. Apie šią galimybę sklando labai daug mitų ir kartais žmonės sunkiai supranta, kam yra skirta bankrotas ir kaip jis veikia. Siekdami kiek palengvinti susipažinimo su bankrotu procesą – nurodome mitus, kurie dažniausiai apipina šią galimybę.

1 mitas – bankrutuoti gali visi

Fizinio asmens bankrotas negalimas tik todėl, kad Jūs to norite. Reikia atitikti tam tikrus nustatytus reikalavimus. Vienas iš jų – skola turi būti didesnė nei 25 MMA. Taip pat visų skolų grąžinimo laiko tarpas jau turi būti pasibaigęs.

2 mitas – bankroto metu nurašomos visos skolos

Tikrai ne ir šis mitas labai dažnai paskatina pasinaudoti bankroto galimybėmis. Dalį skolos asmuo vistiek turės grąžinti. Kokia ta dalis priklauso nuo teismo sprendimo, kuris bus paskelbtas įvertinus daugelį veiksnių. Svarbiausia, kad bankroto siekimo metu dirbtumėte su profesionalu, kuris patars, kaip elgtis vienoje arba kitoje situacijoje.

3 mitas – siekiant bankrutuoti nereikia teisininko

Bankroto administratorius padės Jums ne tik paprasčiau susitvarkyti popierius, kurie gali kelti labai daug klausimų, tačiau tuo pačiu ir padės pasiekti tai, ko Jūs norite – bankroto. Patarėjas yra būtinas ir be jo visas procesas bus kur kas sudėtingesnis.

4 mitas – bankrutuoti galima skolų grąžinimo metu

Tikrai ne. Tik tuomet, kai pamatoma, kad žmogus yra labai įsiskolinęs ir pinigų grąžinti jam paprasčiausiai nebepavyks – tuomet pradedama kalbėti apie bankroto galimybę. Turi praeiti tam tikras laiko tarpas nuo paskolų grąžinimo pabaigos.

5 mitas – bankrutuoti gali tik „ypatingi“ asmenys

Bankrutuoti gali visi, kurie atitinka nustatytas sąlygas. Plačiau jas galite surasti skiltyje „fizinio asmens bankrotas“.

6 mitas – bankrotas yra labai paprastas procesas

Tai sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas. Visgi, jeigu kitos išeities nėra – telieka bankroto galimybė.

Svarbiausia yra susirinkti visą informaciją, kadangi bankrutavimas nėra toks paprastas procesas, kaip gali pasirodyti. Apgalvokite, ar Jums to tikrai reikia.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *