Saulės elektrinė: dažniausiai pasitaikantys išgalvoti faktai

Kadangi saulės elektrinė ant namo stogo ar kieme Lietuvoje jau tapusi gana populiariu energijos taupymo būdu, natūralu, kad aplink ją „sukasi“ daug išgalvotų ir netikrų faktų. Aptarsime keletą labiausiai paplitusių.

Dažnai galime išgirsti kalbas, jog saulės elektrinė – brangus malonumas, kuris atsipirks tik po daugelio metų – galbūt tik mūsų vaikams. Privatūs namai Lietuvoje gali gauti 25 procentų paramą saulės elektrinei įrengti, todėl ją įsirengti dabar – pigiau, nei bet kada anksčiau, be to, jai suteikiama 25-30 metų garantija. Natūralu – juk tai pirkinys praktiškai visam gyvenimui. Tiek komercinio tipo pastatų, tiek privačių namų saulės elektrinė atsiperka per maždaug 10 – 12 metų. Anksčiau, kai elektra buvo brangesnė, elektrinė atsipirkdavo per 5 metus.

Kai kalbama apie saulės elektrinės įrengimą, dažną atbaido kažkur nugirstas faktas, jog Lietuvoje saulėtų dienų sąlyginai – ne tiek ir daug. Iš tiesų, fotovoltinės saulės elektrinės elektrą generuoja net ir tada, kai saulės pro debesis nematyti. Statistiškai Lietuvoje saulės elektrinių sugeneruojamos elektros kiekis praktiškai nesiskiria nuo Vokietijos, Austrijos ir Danijos, o Didžiąją Britaniją lenkiame net 30%. Be abejo, elektros žymiai daugiau sugeneruojama pavasarį ir vasarą, kai tiesioginės saulės dienomis yra daugiau, tačiau elektra generuojama ir pro debesis.

Teigiama, kad saulės baterijos gadina bendrą namo vaizdą. Po truputį į Lietuvą ateina užsienyje įprasta praktika – saulės elektrinė ant namo eskaluoja apie tai, jog šeimininkas yra ekologijos šalininkas, tausoja gamtą. Tai lyg ir savaime kelia savotišką pagarbą tokiam asmeniui. Saulės elektrinė gali uždengti išvaizdą, dažų spalvą praradusį stogą ir tokiu būdu tik papuošia namą. Vokietijoje stogų gamintojai siūlo stogus su juose integruota saulės elektrine ir be abejonės tai, dizaino atžvilgiu, kur kas priimtinesnis sprendimas asmenims, kurių skonio neatitinka ant stogo papildomai pritaisyta elektrinė.

Žmonės mano, jog saulės elektrinių priežiūra reikalauja specifinių žinių – patikiname, jog vienintelis dalykas, ką savininkui pravartu padaryti – kartkartėmis nuplauti savo saulės elektrinę, lygiai taip pat, kaip plauname langus. Jų paviršius ilgainiui tampa nešvarus dėl lietaus, krentančių lapų, žiedadulkių, ar kitų natūralių gamtos veiksnių.

Kaip matote, ko gero daug kartų Jūsų pačių girdėti faktai – netiesa. Skatiname artimiausiu metu bent pamąstyti apie saulės elektrinės įrengimą savo būstui ir pradėti taupyti, bei tausoti gamtą.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *