Šiuolaikinės vidaus durys Vilniuje ir naujausi dizainerių sprendimai

durys VilniujeVidaus durų dizainas ir mados tendencijos keičiasi kiekvienais metais. Nors minėtieji pakeitimai nėra dideli, vis dėlto dizaineriai nenuleidžia rankų ir siūlo moderniausius sprendimus išrankiausiems pirkėjams. Šiuolaikinės vidaus durys Vilniuje stebina savo pasirinkimų galimybe, todėl ekspertai teigia – skirkite laiko paieškai ir netrukus atrasite visus jūsų lūkesčius atitinkančias duris.

Nors pastaraisiais metais kalbama, kad daugelis gyventojų atsisako vidaus durų, vertindami didesnės erdvės privalumus, specialistai teigia, kad toks pasirinkimas nėra dažnas. Tiesa, bendra svetainės ir virtuvės erdvė šiandien jau spėjo tapti norma, tačiau vidaus durys, skiriančios atskirus kambarius, vis dar laikomos būtinybe, kuri užtikrina gyventojų privatumą ir suteikia namams unikalaus žavesio. Praktika rodo, kad vidaus durys Vilniuje naudojamos net ir itin erdviuose namuose. Be to, specialistai primena, kad kalbėdami apie vidaus duris, negalime apsiriboti tradicinėmis varstomomis konstrukcijomis. Pastaraisiais metais populiarėja stumdomos plastikinės durys, leidžiančios tiek sujungti, tiek atskirti gyvenamąją erdvę.

Ekspertai teigia, kad pastaraisiais metais fiksuojamas spartus stumdomų konstrukcijų populiarumo augimas. Vienas svarbiausių minėtųjų durų privalumų yra lengvas montavimas. Iš tiesų, minėtąsias konstrukcijas galima montuoti net ir sienose. Tokios durys netrukdo baldų išdėstymui, be to, atvertos durys tampa nematomomis. Vertinant šiandieninės rinkos poreikius, durų medžiagų ir formų pasiūlą, formuojasi aiški tendencija – vis dažniau atsisakoma standartinių sprendimų, ieškant originalių idėjų. Be to, lietuviai, priešingai nei daugelis kitų Europos valstybių, vertina puošnumą, pvz., dažniausiai durys Vilniuje puošiamos įvairiais dekoratyviniais elementais – juostelėmis, stiklo elementais ir t. t. Vienas naujausių sprendimų – dideli ir stori durų apvadai, gyvenamajai patalpai suteikiantys prabangos ir didybės.

Specialistai primena, kad durys privalo derėti prie bendro gyvenamųjų patalpų interjero. Iš tiesų durys traukia ne tik gyventojų, bet ir svečių dėmesį, todėl šias konstrukcijas turėtumėte rinktis atsakingai. Duris derinkite prie spalvinės būsto apdailos ir pasirinktų dizaino sprendimų, pvz., jei domitės modernizmo idėjomis, senovinės medinės durys atrodys nenatūraliai. Vienas populiariausių sprendimų – durų medžiagą ir spalvą derinti su sienomis bei grindimis. Dizaino specialistai teigia, kad toks sprendimas pasiteisina praktiškai visais atvejais. Be to, nepamirškite, kad visos vidaus durys turi derėti tarpusavyje.

Jei norite, kad durys džiugintų jus ne vienerius metus, skirkite laiko jų priežiūrai, itin dažnai – ir reguliariems atnaujinimo darbams (jei renkatės natūralios medienos konstrukcijas). Durų valymui naudokite tik kokybiškas valymo priemones, pritaikytas konkrečiam durų paviršiui ir durų dekoracijoms.

 

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *