Trūksta idėjų, ką veikti savaitgalį? Leiskitės baidarėmis į žygį

baidarėsKol dar visiškai nesubjuro orai, kurie savaitgaliais jus prikaustys prie miesto ar sofos, vertėtų paskubėti turiningai išnaudoti paskutines gražias rudens dienas gamtoje. Visgi, jei nesate tikri, kaip linksmai praleisti laiką, siūlome išmėginti baidares. Baidarės – lietuvių pamėgtas laisvalaikio praleidimo būdas ir vasarą, ir rudenį, todėl jei nespėjote jų išbandyti šiltuoju metų laiku, nedelskite!

Žinoma, tikrai ne visi žmonės mėgsta baidarėmis plaukioti rudenį ir tikrai ne visi supranta, kaip tai galima daryti, kai jau spaudžia šaltukas. Kita vertus, visur reiktų įžvelgti ir teigiamas puses. Kas gali būti gražiau už rudenėjančius Lietuvos miškus, kurie nusidažo ryškiaspalvėmis spalvomis? Be to, reiktų atminti, kad baidarių nuoma šiuo metu nėra perpildyta, todėl, jei baidarės jums reikia dabar ir  už šį malonumą norisi mokėti mažiau nei sezonu metu, pats laikas pradėti ieškoti baidarių nuomos punkto. O tai padaryti nėra sunku, nes pasiplaukiojimą baidarėmis siūlo išties nemažai verslininkų visoje Lietuvoje.

Tiesa, specialistai įspėja, kad norintys, patirti plaukiojimo malonumą rudenį, turėtų gerai įvertinti savo jėgas ir ištvermę. Paprastai baidarės yra nuomojamos vienos arba dviejų dienų maršrutui, tačiau atvėsus orams, kai naktimis žemę padengia pirmosios šalnos, kelių dienų plaukimo maršruto geriau nesirinkti, nes lėtai bėgančios nakties valandos šaltoje palapinėje gali virsti tikru košmaru. Be to, ir plaukimo trasą vertėtų rinktis atsargiai, kuo sudėtingesnė trasa – tuo didesnė tikimybė, kad apvirsite. Tad geriau nerizikuoti savo sveikata ir pasirinkti maloniai raminantį maršrutą.

Kaip sako tikri gamtos mylėtojai: nėra blogo oro, yra tik prasta apranga. Taigi, jei pasirūpinsite šiltais rūbais, šiltu maistu ir gėrimais (tik ne alkoholiniais) pasiplaukiojimas baidare rudenėjančiomis upėmis ar ežerais gali tapti išties maloniu ir smagiu laiko praleidimo būdu visai šeimai ar draugų kompanijai. Tiesa, jei galvoje jau kirba mintis apie šią pramogą, ilgai nelaukite ir per daug nesvarstykite, nes baidarių nuomos punktai dirba maždaug iki rudens vidurio, o kartais ir trumpiau, jei orai nelepina.

 

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *